هیدرو پنل

پنل خورشیدی خاصی که هیدروپنل نام دارد، درکنار تولید برق، می‌تواند از طریق مایع‌سازی بخار آب در هوا، آب آشامیدنی هم تولید کند.

یک پنل خورشیدی روی پشت بام شما می‌تواند به سرعت، آب آشامیدنی برای شما تولید کند. این سیستم پنل خورشیدی که Source نام دارد، توسط استارت‌آپی به نام Zero Mass Water با هدف «مردمی کردن آب آشامیدنی» توسعه یافته است و بخار آب موجود در هوا را به آب تمیز و قابل شرب تبدیل می‌کند.

Zero Mass Water پنل جمع‌آوری آب را از موادی ساخته است که رطوبت هوا را به طور خودکار جذب می‌کنند. 

«کادی فریزن» مدیرعامل شرکت در مصاحبه‌ای با Business Insider فناوری خود را با دانه‌های برنج قرار داده شد داخل شیشه نمک مقایسه می‌کند. بین نمک و برنج، آب بیشتر به دانه‌های برنج می‌چسبد و این مانع از مرطوب شدن و قلمبه شدن نمک می‌شود. مواد موجود در دستگاه Source آب را به شیوه‌ای مشابه جذب می‌کنند، سپس پنل‌های خورشیدی، انرژی لازم برای تبخیر آب برای تصفیه آن را جمع می‌کنند. سرانجام آب از میان بلوکی معدنی که طعم و ارزش غذایی آب را بهبود می‌دهد، حرکت می‌کند.

هر پنل روزانه ۵ لیتر آب تولید می‌کند که می‌تواند در محفظه فلزی که گنجایش حداکثر ۳۰ لیتر را دارد، جمع‌آوری شود. در حال حاضر، اگر همه افراد از قانون ۸ لیوان در روز استفاده کنند، یک خانواده ۴ نفره آب آشامیدنی کافی خواهد داشت، اما این دستگاه می‌تواند نیاز حیاتی به آب آشامیدنی را در اردوگاه‌های نجات و جوامع پیش‌ساخته برطرف کند

خودرو خورشید Honda

این خودرو ساخت کمپانیHonda هست‌.
این خودرو خورشیدی برنده چالش جهانی خورشیدی شده و در مدت زمان ۳۳ساعت و ۳۲دقیقه با میانگین سرعت ۸۹کیلومتر بر ساعت قهرمان شد.

دیدگاه نوشته